Konsultacyjna hemostaza i zakrzepica ad

Oprócz aspektów medycznych, wiele rozdziałów zawiera sekcje dotyczące procesu konsultacyjnego, a także, w razie potrzeby, krótkie rozdziały dotyczące ograniczania kosztów i kwestii medycznych. Byłem zaintrygowany, aby znaleźć szczegółową dyskusję na temat odwrócenia działania antykoagulantów w rozdziale dotyczącym transfuzji. Byłoby o wiele bardziej odpowiednie włączenie tej sekcji do rozdziału dotyczącego antykoagulantów, gdzie czytelnicy z pewnością spodziewają się go znaleźć.
W szybko zmieniającej się dziedzinie jest nieuniknione, że nowe informacje będą dostępne po napisaniu rozdziałów książki, ale przed opublikowaniem książki. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku terapii przeciwzakrzepowej, przy intensywnym poszukiwaniu lepszych leków przeciwzakrzepowych niż warfaryna i heparyna. Ponieważ rozdział dotyczący leczenia przeciwzakrzepowego jest z pewnością tym z książki, która najszybciej się dezaktualizuje, pomocne byłoby dołączenie wstępnych informacji na temat stosowania syntetycznych pentasacharydów i doustnych inhibitorów trombiny.
Są to jednak drobne krytyki książki, która moim zdaniem będzie miała ważne miejsce w praktyce hematologicznej. Drs. Kuchnie, Alving i Kessler wybrali doskonałą grupę współpracowników, z których każdy uznawany jest za eksperta w swojej dziedzinie. Co równie ważne, redaktorzy wybrali fascynujący i niezwykle obszerny zakres tematów dla praktykującego hematologa i zainteresowanego specjalisty. Nawet gdy przeglądałem tę książkę, zacząłem konsultować ją w odniesieniu do bieżących problemów klinicznych w mojej własnej praktyce, i spodziewam się, że będę ją często i entuzjastycznie wykorzystywać do czasu opublikowania kolejnego wydania.
Cynthia J. Rutherford, MB, Ch.B.
University of Texas Southwestern Medical Center, Dallas, TX 75390

[hasła pokrewne: dermatologia dziecięca, refundacja aparatów słuchowych, jakie są choroby zakaźne ]
[przypisy: sobycor, szpital grucy otwock, drut kirschnera ]