List doktora – jaki jest nasz obowiązek

Wydaje się, że pacjenci nieustannie próbują rozciągnąć granice tego, co uważają za obowiązek lekarza. Co najmniej dwa telefony do mojego biura na tydzień to prośby o list doktora , który można wykorzystać do osiągnięcia jakiegoś niemedycznego celu. Nie tylko rośnie liczba takich wniosków, ale wydaje mi się, że ogólny poziom chutzpah pacjentów w tym zakresie wymyka się spod kontroli.
Przez lata przeżyłem bez komentarza powszechne prośby, które uważam za część mojego szerszego zobowiązania. Należą do nich prośby o wsparcie w poszukiwaniu wymówek od obowiązku przysięgłych, pozwolenia na parkowanie dla niepełnosprawnych oraz zmiany w innych, niemożliwych do refundacji biletach lotniczych. (Te prośby pochodzą od pacjentów, od ich krewnych, od moich krewnych itd. Miałem też dwóch pacjentów, którzy zmienili zdanie na temat rejsów z przedpłatą i poprosili o notatki do wykorzystania w uzyskaniu refundacji po anulowaniu.) Ostatnio wystawiłem też inne połączenia. Na przykład, absolwent liceum z toczniem rumieniowatym układowym poprosił mnie o napisanie do oficera ds. Mieszkaniowych w szkole w Ivy League z prośbą o przyznanie jej jednego pokoju. (Jej uzasadnienie: Lupus wpływa na moją koncentrację, a prednison zmniejsza moją odporność na infekcje ). Bogata kobieta z łódką o długości 44 stóp nie złożyła zeznań podatkowych za rok 1986 i 1987 i twierdziła, że grozi jej kara w wysokości 100 000 USD; Chciała dostać notatkę do Urzędu Skarbowego, mówiącą, że była zbyt chora na zapalenie stawów, by złożyć zeznania. Podobna prośba pochodzi od kobiety, która nie złożyła formularzy podatkowych dla swojej firmy.
Istnieją dwa aspekty tego problemu. Po pierwsze, jesteśmy już pochowani w papierkowej robocie. Teraz mam pacjentów, którzy chcą duplikatów każdej recepty – jedną na 10-dniową dostawę z lokalnej apteki, a drugą na 3-miesięczną dostawę z apteki po obniżonych cenach. Mam też pacjentów proszących o formularze ubezpieczeniowe w trzech egzemplarzach – dla głównego przewoźnika, drugiego przewoźnika i jednego dla mojego pliku . Ale co ważniejsze, lekarze są wykorzystywani jako pionki w grach społecznych, a my jesteśmy zmuszeni dokonać kompromisu między alienowaniem zwykłego pacjenta a ograniczaniem stosunku lekarz-pacjent do diagnozy i leczenia. Kiedy odmówiłem dwóm pacjentom z problemami podatkowymi, wydawali się raczej zdziwieni, że nie postawię swoich mandatów, by pomóc im oderwać się od tego; wydawało się, że czują się uprawnieni do takich notatek. Być może zorganizowana medycyna powinna wydać pewne wytyczne, które moglibyśmy zacytować, wyraźnie ograniczając naszą odpowiedzialność wobec pacjentów. Alternatywnie, jakie są aktualne kody terminologii proceduralnej, aby zapewnić wymówki dotyczące anulowania linii lotniczych (krótkie, pośrednie i rozszerzone).
Robert A. Greenwald, MD, FACR
Long Island Jewish Medical Center, Nowy Hyde Park, NY 11042
Powołanie się na artykuł (1)
[przypisy: przodopochylenie miednicy, mxd morfologia, dziś jestem blondynką ]