Randomizowana próba aspiryny w celu zapobiegania gruczolakom jelita grubego u pacjentów z wcześniejszym rakiem jelita grubego ad 7

Podobnie opieraliśmy się na lokalnych gastroenterologach i chirurgach do badań kolonoskopowych. Duża liczba endoskopistów przekazała informacje do badania. Chociaż nasz protokół badawczy określał, że badania kolonoskopowe należy przeprowadzać w odstępach zalecanych przez ekspertów, powszechne były 34 niezaplanowane badania. Uważamy, że te nieplanowane badania były związane z faktem, że wytyczne nadzoru nie są poparte mocnymi dowodami i że istnieje duże zróżnicowanie w zakresie nadzoru pooperacyjnego. 40,41 Ostatecznie, ponieważ badanie zostało zatrzymane wcześniej, wielkość działania aspiryny może zostały przesadzone.42 Toksyczność żołądkowo-jelitowa kwasu acetylosalicylowego jest dobrze znana, a ten niekorzystny wpływ ma wpływ na opłacalność chemoprewencji aspiryny. [43,44] Leki o podobnych mechanizmach, ale lepsze profile bezpieczeństwa mogą oferować lepsze chemoprewencja, ale ich skuteczność musi zostać ustalona, zanim zostaną one zalecane.
Pomimo wyraźnego ochronnego działania aspiryny u niektórych pacjentów z grupy aspiryny rozwinęły się gruczolaki. Z tego powodu aspiryna nie może być postrzegana jako zamiennik kolonoskopii inwigilacyjnej. Przed zastosowaniem kwasu acetylosalicylowego można zalecić stosowanie u pacjentów z rakiem jelita grubego, należy porównać ryzyko i korzyści leku z alternatywnymi środkami chemioterapeutycznymi. Nasze wyniki potwierdzają zasadę, że kwas acetylosalicylowy może zapobiegać gruczolakom jelita grubego u pacjentów wcześniej leczonych z powodu raka jelita grubego.
[hasła pokrewne: anty hbs cena, urologia warszawa szpital, artroskopia biodra nfz ]
[przypisy: dziś jestem blondynką, gumtree poznań zwierzaki, przodopochylenie miednicy ]