Trekkers Shoulder – An Old Diagnosis

Drs. Rosario i Fernandes opisali niedawno przypadek porażenia Erb lub porażenia splotu górnego ramienia, spowodowanego noszeniem ciężkiego plecaka (wydanie z 31 maja) .1 Ich raport nie jest unikalny. Inne nazwy zostały nadane temu syndromowi. Porażenie Pallbearera 2 jest przyjemnie grobowym tytułem, który opisuje stan spowodowany potknięciem podczas noszenia trumny. Więcej aliteracji jest widoczne w porażeniu paczką , 3 od wojny koreańskiej, a także w mniej starożytnym opisie syndromu w czterech skautach.4, 5 Paraliż plecaka jest prawdopodobnie najbardziej opisowym tytułem, używanym w starannym opisie 17 żołnierzy armii amerykańskiej w Wietnamie wyjaśniło, w jaki sposób ten stan mógł się rozwinąć u młodych, dobrze ubranych mężczyzn, noszących podobno dobrze zaprojektowane i wygodne plecaki, jeśli byli przeładowani.
W literaturze podkreśla się znaczenie usunięcia plecaka i wyprowadzenia ofiary ze wzgórza lub z dżungli, ponieważ wytrwałość, taka jak jest wymagana przez wojsko, powoduje około ośmiu tygodni niepełnosprawności lub więcej.
W mojej lokalnej bibliotece medycznej znajduje się 15 książek na temat medycyny sportowej; żaden z nich nie wspomina o tym stanie, chociaż jest to oczywiście głównie uraz rekreacyjny, którego można zdecydowanie uniknąć w jego ciężkich objawach.
Richard J. West, MB, FRCR
Midland Centrum Neurochirurgii i Neurologii, Warley, West Midlands, Anglia
5 Referencje1. Rosario PG, Fernandes S. Ramię Trekkera. N Engl J Med 1990; 322: 1611.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Loni NK. . Porażenie wózka. BMJ 1966; 2: 808-9.
Crossref Web of ScienceGoogle Scholar
3. Bom F.. Przypadek porażenia paczką z wojny koreańskiej. Acta Psychiatr Neurol Scand 1953; 28: 1-4.
Crossref MedlineGoogle Scholar
4. Biały HH. . Porażenie pleców: neurologiczne komplikacje zwiadowcze. Pediatrics 1968; 41: 1001-3.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
5. Daube JR. . Paraliż plecakowy. JAMA 1969; 208: 2447-52.
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Powyższy list został skierowany do dr Rosario, który oferuje następującą odpowiedź:
Do redakcji: Doceniam komentarze doktora Westa i zgadzam się z nim. Tak długo jak wędrowcy wspinali się po górach, prawdopodobnie istniało ramię trekkera; Niestety, rzadko było to zgłaszane.
Chciałbym jednak podkreślić sposób, w jaki nieprawidłowo zaprojektowany, luźny, ciężki plecak powoduje dodatkowy opór na ramionach podczas stromego zjazdu. Nadmierne rozciąganie pni nerwu i sznurów splotu górnego ramiennego powoduje porażenie. Dobrze skonstruowane plecaki, wyposażone w podpórki na talię i szelki, które pomagają pakować się w zakręt ciała, nawet jeśli są mocno obciążone, są bezpieczne. Ciało i opakowanie stają się jednym. Plecak musi być również odpowiednio ułożony, z ciężkimi artykułami na górze. Ramię Trekkera można zapobiec, jeśli zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności.
Patrick G. Rosario, MD
Bronx Lebanon Hospital Center, Bronx, NY 10457
[patrz też: vivamed tarnów, gumtree pomorskie, angiogeneza ]